מכללה  / 

דבר הנהלת רשת רימונים

דבר ההנהלה

רימונים-המכללה למלונאות, קולינריה וקריירה

במסגרת הסכם הניהול שלקחה על עצמה רשת מלונות רימונים על מתחם "חמי טבריה", והפיכת המלון ל"רימונים מינרל טבריה", שינה בית הספר למלונאות בטבריה את שמו והוא ייקרא מעתה "רימונים-המכללה למלונאות קולינריה וקריירה". רשת  מלונות רימונים תחליף את מלונות אפריקה ישראל, שניהלו עד כה את המתחם.

המכללה למלונאות קולינריה וקריירה בטבריה, הוקמה בשנת   1993 והינה מוסד מוביל בלימודי מלונאות, אירוח, הסעדה ומזון ומאז הקמתה הכשירה יותר מ- 5000 בוגרים. למכללה בטבריה שלוחה נוספת באשקלון לסטודנטים דרומיים. בוגרים אלה העובדים -בתעשיית המלונאות, האירוח והמזון בארץ במגוון תפקידים בכירים. גישת המכללה משלבת לימודי תיאוריה ולימודים מעשיים במינון מאוזן, ומכשירה אנשי מקצוע המסוגלים להשתלב במקצועם בכל הארץ , בכל תפקיד ובכל רמה.

חזונה של החברה הוא להכשיר דור נוסף של מלונאים בישראל, ולפתח שלוחות נוספות לבית הספר בכל הארץ. אנו מתכוונים להמשיך ולפתח יחד עם משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה בית ספר תיכון קולינרי במגמת אומנות הבישול בטבריה, ולהרחיב את המודל למקומות נוספים בארץ. עד סוף שנת 2011, רשת מלונות רימונים תפתח שלוחה נוספת של בית הספר למלונאות גם בירושלים ונמשיך לפתח את השלוחה הקיימת באשקלון עבור סטודנטים מהדרום.

אנחנו מתכוונים להמשיך את העשייה האינטנסיבית למען הסטודנטים הלומדים במכללה, לשמר את המסלולים הקיימים ולהכשיר עוד דורות רבים של מלונאים. השילוב המנצח של מכללה מקצועית בעלת מוניטין מוכח ושל חברת מלונות ברמה גבוהה, מעניק ללומדים מסלולי לימוד איכותיים בעלי אופי יישומי מהנה.

במכללה נלמדים המקצועות הבאים : מינהל מלונאות, ניהול מזון ומשקאות ומסעדות, ניהול משק,  אומנות הבישול,פקידי קבלה, ניהול משק, טבחות, קונדיטאות, הפקה ועיצוב אירועים, בית ספר לברמנים. כמו כן פועל במכללה בית ספר ללימודי חשבונאות ומינהל ובו מוצעים מסלולי לימוד בתחום : מזכירות משפטית, מזכירות רפואית,  הנהלת חשבונות סוג 1, 2, 3, חשבי שכר ועוד. במכללה בית ספר ללימודי יופי – ביוטי סקול : קוסמטיקה, איפור מקצועי, פדיקור מקצועי, מניקור, עיצוב גבות ושעווה ובניית ציפורניים.  COOLינארי – תיכון קולינארי חדש , מסלול תלת שנתי לבוגרי כיתות ט'.

כמכללה לפיתוח קריירה מקצועית, שמה המכללה דגש על הכנתם של התלמידים עוד משלב הלימודים לשוק העבודה ומסייעת להם לפתח קריירה איכותית. המכללה מלווה את הבוגרים בסיום לימודיהם ומסייעת להם להשתלב במקומות תעסוקה. למכללה קשרים הדוקים עם מעסיקים בכל רחבי הארץ.

מטרות המכללה :

להכשיר בוגרים אשר ישתלבו במהירות בענפי התיירות, המלונאות, האירוח, ההסעדה והמזון.

ליצור עתודה ניהולית לענפים אלה.

להיות מכללה מרכזית ומובילה ללימודי מלונאות וקולינריה.

לקדם הכשרה מקצועית של עובדי ענף המלונאות, הקולינריה והאירוח בישראל.

לשקוד על פיתוח תוכניות לימוד חדשות.

לשקוד על עדכון תוכניות הלימוד הקיימות והתאמתן לצורכי השוק המשתנים.

לתמוך בסטודנטים ובבוגרים בפיתוח קריירה מקצועית ואיכותית.

 
דף הבית